By Hüsnü Köktürk   TB6BHK   husnu66tr@yahoo.com       

51-   Fabricetion du'un emetteur FM

Biraz farklı bir telsiz mikrofon veya wireless-mike. En azından VC2 geri beslenim kondansatörü sabit bırakılmayıp varyabl yapılmış, ayrıca bu kapasite direkt olarak klasik şekilde kollektöre bağlanmamış. Mikrofon direnci norkalde 5-10K ohm olması lazımgelirken 68Kohm olmuş. İhtimal uzak sesleri algılamak niyeti var. Bobinde biraz farklı sadece 4 tur. Kollektörün ve antenin nereye bağlanacağı şekilde görülüyor. Bobinin 2 ve 3 nolu ayaklarına bağlanıyorlar. 9 voltla çalışıyor.
HTTP://WWW.electronique-radioamateur.fr/forum/fabrication-d-un-emetteur-fm-t156.html

52-     TEK FET VHF MİNİ TELSİZ MİKROFON

Transistor fet olduğu için girişi mikrofona duyarlıdir. Arzu ettiğin mikrofon duyarlılığını 4k7 lik mikrofon
direncini 47k ya kadar artırarak bulabilirsin.
http://web.telia.com/~u43200663/tx/
fet-bug.htm

53-     2 Watt easy Fm transmtter sender emetteur kolay sağlam problemsiz  telsiz verici

Sizinde birşeyler ilave edebiliceğiniz, çıkarabileceğiniz bir telsizinizin olmasını istermisiniz?. Bu ve bu tip devrelere göz atın. Ben acemiyim çok şeyleri yapamam, telsiz kanunlarına da uyayım, haddi aşmayayım diyorsanız size tavsiye edilen devre bu olabilir. Kimi yabancılar dahi bu tip devreleri yazılarının içine koyarken kendileri bile inanmamışlar teorik bir devredir demişler. Oysa ki asıl teorik olmayan ilk devredir diyebilirim. Biz bu devreyi 1968 yılında kullanıyorduk, tabii bizimkinde modülator olarak sadece + kutbuna seri bağlı güçlü bir dinamik mikrofon vardı ve bayağı güçlü AM modüle yapardı, belkide FM modüle idi iyi bilemiyorum. Ama FM radyodan bu verici ile şarkı söyliyenleri dinliyorduk, ses güçlü ve kalieliydi.

http://homepage.eircom. net/~yellowbeard/pantek.htm
http://www.mariucci.freeserve.co. uk/fm2w.gif

54-     MINIATURE FM SPY MIC
1.5V electret mice 2sc945 or equal >300MHz transistor. Yazarı bu devreleri yaptığını söylüyor. Tek bir kalem pil ile çalışıyor. 300 metre mesafeli imiş, şu anda bu şehir içinde imkansız gibi gözüküyor. Belki tenha bir yerde olabilir.
http://news.proxyutza.com/2008/11/07/fm-surveillance-bug-transmitter-using-2n2222/"

http://www.circuits.8m.com/
Fm-spy.htm
55-     MINIATURE FM SPY MIC

1.5V electret mice 2sc945 or equal >300MHz transistor. Yazarı bu devreleri yaptığını söylüyor. Tek bir kalem pil ile çalışıyor. 300 metre mesafeli imiş, şu anda bu şehir içinde imkansız gibi gözüküyor. Belki tenha bir yerde olabilir.
http://www.circuits.8m.com/Fm-spy.htm

http://news.proxyutza.com/2008/11/07/fm-surveillance-bug-transmitter-using-2n2222
56     GCR2 Transmitter     
        Modified Updated Universal Transmitter (designed by W7ZOI)Q1 ve Q2  A  sınıfı Q3 ise C sınıfı olarak çalışıyor. Bu adam

http://cs.okanagan.bc.ca/ve7ouc/eng/kc6wdk-mirror/15xmtr.html (sorry broken link)

 şeması üzerinde 3 değişiklik modifications yapmış.
http://www.qsl.net/aa3sj/Pages/GCR2-TX.html

57       3 watt vfo fm transmitter for the 3m band 88-108)

             www1.shellkonto.se/icom2002/fmsandare/stationtransmitter/4/index.htm

58-     4 Watt FM Transmitter

İyi dizayn edilmiş Fm devrelerinden biri. Smart kit bunu imal etmiş 25-30 $ satıyor. 88-108MHz ye ayaryamışlar. Tabii bu bantta 4watt elbette legal değil, bu nedenle firma bu aleti labaratuvar deney aracı olarak piyasaya sürüyor gibi veya ben öyle anladım, Warning diyor,
ve illegal kullanımdan ben sorumlu değilim diyor.
 http://www.smartkit.gr/details2.php?
Yukarıda kit fotoğrafını görüyorsunuz. Bu konuda asıl bilgiyi aşağıdaki adrestebulabilirsiniz. http://www.electronics-lab.com/projects/rf/001/index.html

59-    The 137 kHz Low Power Transmitter---Uzun dalga 50 Watt verici

Figür 2  50watt çıkış  ve bunun driver katını gösteriyor. Yazar IRF630 dan parelel iki adet kullandığını ve 100 watt aldığını ifede ediyor.Başlangıçta iki kristalkontrollü osilator var. birisi 4332 kHz diğeri 4194 kHz yani aradaki fark 137 kHZ Uzun dalga amatör frekansı olacak şekilde iki kristal yerleştirilmiş. Mixer ve amplifier yapılarak figür ikiye takdim edilmiş. Şok bobini 1mm çaplı teden 30 tur olarak bir toroid içine sarmış.Çıkış bobobini ise en az 2mm kalınlığında ve yüksek kaliteli polypropylene üzerine sarılmalıymış. Herbirinin girişine 4.7 ohm direç koyarak 3 IRF630 mosfet'ten 130 Watt almış, Çıkış kondansatörlerinin değerini artırmak zorunda kalmış
http://www.qsl.net/df3lp/projects/lftx/index.html

60-      3-4 watt in  BLY89 transistor Linear FM 30Watt 175 MHz amplifier
          
  http://www.electronics-lab.com/projects/rf/010/index.html

61-   JA6UVF    Web sayfası  web page 

Bu site japonca 14, 21MHz  ileri düzey alıcı-verici, güç kaynağı,  çalışmaları var. 2SC 2086, 2SC1971, 2SC2510 transistörlerine ait rf amplifikatör devreleri mevcut.
http://www2.plala.or.jp/
ja6uvf

62-     K18V2 9 VOLT FM TRANSMITTER

          Ses katı ile osilator arasındaki kuplaja dittat ediniz. artık kuplaj kapasitesi kullanılmıyor, direk kuplaj
          yapılmış
          http://kitsrus.com/pdf/k18v2.pdf

63-    THREE STAGES   FM   TRANSMITTER  ÜÇ KATLI  FM TELSİZ      

 Menzil açık alanda 1 km. Fm bandının alt frekansları yoğun istasyon işgali altında olduğundan frekansı100 mc nin üstünde    tutmakta fayda var. Şimdilerin fm alıcıları da uyduruk. Moyen frekans katları yok, seçicilik yok gibi, istasyonlar çorba misali birbiri içine giriyorlar. Aman eskiden kalma MF katları bulunan temiz bir alıcı bulursanız alın kaçırmayın. Ancak o alıcılarla 1Km mesafeyi yakalayabilirsiniz.
http://kitsrus.com/pdf/
k32.pdf

64-        MINIATURE FM TRANSMITTER     MİNYATÜR FM VERİCİ
Osilator transistoru da BC cinsten. Bf olmadığına aldırmayın. BC cinsleri fazla parazit yapmıyorlar. BF transistorlarıyla yapılan devreler özel bir plan ve itinayı beraberinde getirirler.
http://kitsrus.com/pdf/
k51.pdf

65-      250 mW PROFESSİONAL FM TRANSMITTER    PROFESYONEL
           TELSİZ

Kalite arıyorsanız bu devreden şaşmayınız. Yayın alanı km ile ölçülmez. göz nereyi görüyorsa, ses oraya gidecektir. Ufuk hattı, görüş sahası mesafesi diyebilirsiniz. Mikrofona bir miktar mikrofon kablosu bağlayarak sinyal merkezinden uzak tut. Çıkış transistörü de şasiden en az 10 mm yukarıda bulunsun. Çıkış ayrıca soğutucuya da bağlanacaktır.
http://kitsrus.com/pdf/
k167.pdf

66-        250 mW FM POWER AMPLIFIER GÜÇ KATI

Bir transistörlü zayıf fm osilatörlerinize ilave edeceğiniz, 250mW lık bir güç katı. Hangi frekansı girerseniz onu yükseltir. Saten bu kata frekans ayarı da konmamış ki her türlü frekansı kabul etsin diye. Devre meşhur Telia devrelerinden biri. Q1 Class-A olarak çalışıyor ve 70 mW çıkış verir. Dikkat girişeki sinyal kesildiğinde çıkış katında da hiç güç kalmaması lazım,
aksi halde parazit yani "self-oscillate" oluşmuş demektir.
http://kitsrus.com/pdf/k171.pdf

67-    CB linear amplifier- CB halk bandı rf yükselteç- Takoz

Halkımızın Takoz diye tabir ettiği 26-30MHz amplifikatör devresi. Türkiyeye galiba italyadan geliyor. Birçok avrupa ülkesinde de satılmakta. Halkımız yanlış anlamasın, bu araçlar 27MHz yükselkmek için yapılmış değiller,  zannederim amatör 28MHz için düzenlenmiş, bunların 27MHz CB bandında çalıştırılmaları en azından 4Watt yukarısı türkiyede yasak, buna rağmen yüksek çıkışları Avpupa ülkeleri malesef kullanıyorlar veya hata eseri ben öyle algılıyorum.
http://www.rmitaly.com/Images/Prodotti/Kl_501-large.jpg

68-      Low frequency RF power amplifier. Alçak radyo frekans   yükselteç

        Hep fm olacak değil ya, bu seferde uzun orta dalga rf yükselteç,
         hem ucuz IRF 430 hexfet transistorları ile. 60 volt 70 watt
         http://users.tpg.com.au/users/ldbutler/LFPowerAmp.htm

69-     See lftx.htm
            http://members.shaw.ca/ve7sl/lowfer.html

70-   Building a Low Power Beacon for 6m by Ken Neubeck WB2AMU

3 transistors xtal transmitter design. Adamcağız bu devreyi yaparken sadece iki çıkış transistörü yakmış. Final katında 2N3553 kullanmış.
http://www.uksmg.org/content/lowpowerbeacon.htm

71-                         LOWFER TRANSMITTER

http://members.shaw.ca/ve7sl/k0lr2.gif

 

 Çıkış pnp--npn çift transistör ile yapılmış, dikkate değer    verici ancak frekans yayın alanı bir mil.  bölücüolarak kullandığı IC 74HC4060 acaba piyasada bulunabilir mi?Simple LowFER Transmitter Uzun dalga QRP verici. Link kaldırıldı galiba, şu an çalışmıyor. yayın alanı bir mil.  Çıkış pnp--npn çift transistör ile yapılmış, dikkate değer    verici ancak frekans bölücü olarak kullandığı IC 74HC4060 acaba piyasada bulunabilir mi?

http://www.nutstreet.net/k0lr/lftx.htm

Benzer bir link aynı konuyu biraz farklı kaydetmiş
http://members.shaw.ca/ve7sl/lowfer.html
 

  72-     1 Transistor AM Transmitter

Tam amatör işi, ucuz bir devre, BD139 transistörü ile kurulmuş osilator, 50 ve 8 turluk bobinlere bakılırsa orta dalga vericisi. Module de orijinal. 3 veye 10 W moduleyi 10µF üzerinden geçirerek transistörü korumuş oluyor. http://members.home.nl/radiomorningstar/schemas/Mgtx4.gif

73-   Telsiz mikrofonun direk 220 volt ile beslenmesi

Trafo kullanmamış, bir diyot bir kondansatörle işi bitirmiş.
http://es.geocities.com/allcircuits/
microespia.htm

74-        Ease to built N7KSB Milliwatt transmitter

Bu zat N7KSB nin devresi gerçekten ilginç ve yapımı kolaya behziyor. Hiç transistör kullanmadan verciyi 74HC240 isimli chip ile  gerçekleştiriyor. Chipn eski ve yeni modeller varmış, eski model 10 volta kadar tahammüllü ise de yeni modellerde 8 voltu geçmemek gerekiyormuş. 10-15-ve 20M kısa dalga kristalleri kullanıyor, anlaşılıyor ki bu devre kısa dalga yarım vat CW verici devre oluyor.
www.madisoncounty.net/~kj5tf/n7ksb.html

75-        MOSFET TRANSMITTER 12-20 watt output

12-14 V DC  30 meters.They were built in 1985. And been used portable on camping. They are intended to provide a clean keyed CW signal. From by Mike Masterson WN2A. Kısa dalga mosfet verici ki ta 1985 lerde yapılmış, hiç problem çıkarmamış, 20 watt a kadar çıkış verebiliyor. Kırlarda pikniklerde de kullanılabiliyormuş.
http://www.qsl.net/wn2a/MOuSeFET4.pdf

76-   Pilsiz  FM Modulator  No cell fm modular

        By  Hüsnü Köktürk    TB6BHK      husnu66tr@yahoo.com   

Bu devre osilatoru ses module ediyor. Şu var ki devre bir akım kaynağına bağlanmıyor.

Yıllar önceleri denemiş olduğum bir devre  O zamanlar germanyum transistörler revaçtaydı, ve OC72 transistörü ta o zamandan kalma bir adet. Yerine silikon transistörleri koyup devreyi ona göre düzenlemekte fayda var. Mikrofon mutlaka manyetik, dinamik olmalı yoksa şimdiki electret mikrofonlar akım kaynağı isterler. 100n yerine 2µf ta konulabiliyor. Ne yazık ki OC71 VEYA oc72 germanyum transistörleri yerine BC109 nevi transistörleri denemedik, ihtimal beys dirençleri değişiklik isteyecekti. Bu devre kısa dalgada AM modulator olarak da çalıştı. Cihazın osilatöre bağlanma işlemi  gayet basit. cihazın bobinini osilatör bobinine yaklaştırıyorsunuz, yani bobini birbirine kuple ediyorsunuz. Bobin birkaç turdan ibaret, kısa dalga için en az on tur olmalı.

                http://kokturk66tr.50megs.com/ no-cell-fm-modulator.jpg

77-      4 transistor 1 Watt varicap tuner 87 MHz FM transmitter 12v

         Çıkışında 2SC1971 kullanılmasına rağmen out, 7 değilde 1 watt denmiş.
         http://piracz.sitemynet.com/ostr/
ostr.htm

78-   2N4427 1Waat FM Verici

Bu devre galiba 25 Watt FM verici devresinin sürücüsü olmalı,ama 1 vat vereceği şüpheli görülüyor, genelde 2N4427 transistöründen evvel 2n2218 gibi bir transistör kullanılır. Şemada bobinler içi siyah direnç şeklinde gösterilmişler ki, pek güzel bir icat, yoksa bobin çizmek hayli zahmetli ve de  dökümanı fazla bulunmayan şekillerden biri.
http://piracz.sitemynet.com/ostr/ostr1.htm

79-        3 watt vfo fm transmitter circuit verici devresi

Görüyorsunuz dimi, ben buna benzer devreleri ta 1968 yılında transistörler yeni yeni piyasaya çıkıyorken yapmıştım. İnanın ki 1968 yılı devreleri ile biz fm radyosu içine türkü söylüyorduk bu devre ile, benim devreyi çizince buraya ilave edeceğim inşallah.
http://www.nrgkits.co.uk/workshop/3_watt_tx_schematic.htm
www1.shellkonto.se/icom2002/fmsandare/stationtransmitter/4/index.htm
http://www.jonasbairros.xpg.com.br/transmissor%20de%20fm%20corsario.gif
http://www.reconnsworld.com/forum/read.php?18,376
http://www.mariucci.freeserve.co.uk/fm2w.gif
http://www.hokusy.ic.cz/download/sbirka1
http://homepage.eircom.net/~yellowbeard/pantek.htm
http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/tipy/Smaltx1.gif
http://piracz.sitemynet.com/ostr/ostr2.htm

80-      15 watt FM transmitter Varicap moduleli BLY87 transistor çıkışlı

         Self osilasyon yapmaması için katlar arasına teneke bölümler yapılmış.
          http://piracz.sitemynet.com/ostr/ostr6.htm

81-      FM DRIVER OSCİLLATOR+ BUFFER+ MODULATION STAGE (FM SÜRÜCÜ  KATI)

Güzel örnek. Yüksek güçlü vericilerin modulasyonu öyle sanıldığı
kadar kolay değil. Bir sürü işlemden sonra bir de 100mv luk bir audio
vereceksiniz. B sadece giriş katı, arkada daha ilave edilecek çok şey var. http://piracz.sitemynet.com/ostr/ostr7.htm

82-      1.5 Waat FM Verici Devresi

Yavaş yavaş sinyal yükselten bir devre görünümünde ama 1.5w güç verir mi? orada biraz durmak lazım. Q1, Q2, Q3 BC548 transistorları bilinerek erek konulmuş zira bu transistörler ki BC548, BC547, BC546     BC cinslerinin en yüksek frekanslılarındar, ayrıca BC548 bu üç transistörün en düşük volt'la çalışanı.Kolektör beys kuplaj tipi de pek hoş gözükmüyor. Yinede fazla güç aramayanlara tavsiye edilebilir.

http://piracz.sitemynet.com/ostr/ostr10.htm

83-                                  THE OXO      An all bands VXO Transmitter             

GM3OXX George Burt tarafından planlanmış. BC107 le kurulan kristal osilatöre 2N4427 HEM rf hemde DC kuplaj olarak bağlantılı. PA devresi bayağı akım çeker. 39 ohmluk direnci daha da fazla düşürmek 2N4427 transistörünü bozabilir. Çıkış  uygun br Low Pass Filterden sonra antene bağlanmalıdır. 7.030 MHz xtal ile 1 watt çıkış alınmış. Rfc galiba delikl ferit çinden 10 tur geçirmişler.

http://www.zerobeat.net/g3ycc/oxo.htm

 http://www.qsl.net/g3pto/ oxo.html

84-         http://piracz.sitemynet.com/ostr/ostr2.htm

              http://homepage.eircom.net/~yellowbeard/pantek.htm      

85-     FM Beacon Broadcast Transmitter (88-108)MHz

fet osilator ve yine fet output. Module uyarılarını 555 entegresinden alıyor.
http://ourworld.compuserve.com/homepages/Bill_Bowden/page6.htm

86-       Tracking Transmitter 105-110 MHz FM
         Module ujt transistor ile gerçekleştiriliyor. Modem roketler için düşünülmüş olsa gerek. 3-12 volt
         arasında çalışabiliyor. Yanar söner ışıklı diyot görsellik kazandırıyor.
         http://www.jbgizmo.com/
page21.html

87-       İKİ SES BİR OSİLATOR TRANSİSTORLU TELSİZ MİKROFON ALMANCA

9volt cılız ama ses yönüyle kuvvetli
http://homepage.univie.ac.at/johann.doblhofer/sender/
pmini.html
88-   A Poor Man's 50MHz kW Amplifier
The G17b Russian lamp tube. six-metre amplifier. 50W of driving power. Plate current 80 mA 2000V dc. 89A6C by Goran) 13 eur değerinde ucuz bir Rus lambası kullanarak kilowatlık takoz hazırlamış.
http://www.uksmg.org/
poormanskwamp.htm

89-     Low Power FM Transmitter

Öncelikle kalabalık olan 88-108 bandında boş bir yer bulun diyor Elliot. C3 ü de + voltaj tarafına bağlayın ki voltaj kısa devre olmasın. Frekansın band dışına düşmemesi için ya bir frekans counter kullanın veya hiç olmazsa başarısızlar için osilatorun çalıştığını gösteren RF probe, trimmer ayarları için metal olmayan tornavida kullanın. Ve yazar bu frekansta başarılı bu tip bir devrenin her yerde yasal olmadığını söylüyor ve ses girişi için TL061 çipli bir de devre vermiş görüyorsunuz.
http://www.sound.westhost.com/
project54.htm

90-    Low Power FM xtal Transmitter Kristalli 27 MHz osilatörü FM module etme

http://members.home.nl/radiomorningstar/schemas/Qrp1.gif

91-    2W FM zender vfo   see no 66, 70, 81

http://www.reconnsworld.com/forum/file.php?18,file=1634,filename=post-18-16945-2wsimple.gif                     http://www.reconnsworld.com/forum/read.php?18,376
     

92-     60 watt RFG455 transistorlu VHF linear TRANSMITTER OUTPUT çıkış, takoz,

Hüsnü Köktürk devrelerinden biri. Parazit osilasyon yapmaması için özen gösterilmiş. Yapmaz da. 26-30 MHz için planlanmış, Daha yüksek frekanslar için bobin değişikliği gerekir.
UYARI! Bu cihazın kullanımı bazı ülkelerde yasaklanmış olabilir. Bulunduğunuz ülkenin
kanunlarına bakılması tavsiye olunur.
http://kokturk66tr.50megs.com/RFG455.htm
http://kokturk66tr.50megs.com/RFG455.htm

93-     Preamplifier for dual gate mosfet BF900

İlginç FM devrelerinden biri daha.  Osilatun önüne BF199 ve 2N3866 dan teşekkül eden üç transistörlü bobinsiz buffer katı ilave etmiş. Bobinsiz verici meraklıları bu devreyi görmeliler. Bu devre genelde buffer olarak kullanılır. Fazla güç gerekiyorsa T5 transistörü 2N4427 veya 2N3866 yapılabilir. http://www.elecfree.com/electronic/wp-content/uploads/2008/01/rf-preamplifier-by-2n2219a-2n4427-2n3553.gif

94-    SW AM two transistor xtal wireless mike transmitter  

Only two transistor wireless mike. One oscillator and the other audio modulator transistor. Gayet basit 12MHz kristal kullanılan kristalli bir am kısa dalga telsiz mikrofon. Tabii iyi bir anten kullanırsanız yayın alanı yükselir. Saten yüksek bir voltajla çalıştığı için yayın alanının küçümsenemeyecek kadar olması gerekir. T1 modulator transistörü. 4 ohm 2w hoperlo mikrofon olarak kullanılıyor. Devreye ait yazılı bir kaynak bulamadım. Kullanılan osilator transistoru 2N3053 20MHz 5Watt lık bir kısa dalga transistörü. Neredeyse QRP, bir basit verici olarak düşünülmüş.

http://www.webalice.it/romano.cartoceti/zip%20files/Schematic%20Bias%20circuit%20for%20HF%20QRP%20Linear%20Amplifier%20with%20Mosfets%20.zip

 http://www.webalice.it/romano.cartoceti/zip%20files/Schematic%20HF%20QRP%20Linear%20Amplifier%20with%202%20stages%20(2+2)%20low%20cost%20IRF510%20%20Mosfets.zip

  This mosfet unit operates at 28 V. 10-15 Watts PEP or CW 1.8 to 30 MHz. Some advantages that mosfets have over transistors. Burada 4 IRF510 mosfet ile yapılmış bir linear rf amplifikatör görebilirsiniz.giriş ve çıkışlar 50 ohm

95- 1 Watt VFO FM transmitter. No 66 ile kardeş devre       

  http://www.relic.9cy.com /Radio%20Rx-Tx/FM%20Transmiter.gif

http://homepage.eircom.net/~yellowbeard/pantek.htm

http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/tipy/Smaltx1.gif

96-  stentor 5 watt FM verici zender transmitter

Osilator fet BF245 çıkış MRF237 kuplajlar hatasız gibi, vaicap diyotlu tuner 12 volt
http://geocities.com/ripkipelectriczone/
stentor.htm

97-  Miniatur UKW Prüfsenders  three transistors wireless mike

Almanyadan bir wireless mike devresi. Öyle güçlü bir şey değil, sıradan biri, ancak modulator katı ilginç, direkt bağlı iki transistörlü, bu demektir ki ses olayı mükemmel
http://www.bruckonline.de/images/xminimy.jpg   see the photo  cihazın fotoğrafı
http://www.bruckionline.de/images/
schaltung2.gif  see the schema. Cihazın şeması
 

98-      FM TRACKING TRANSMITTER (1KM RANGE)

Read no 35 for idea more. Daha fazla izahat için madde 35'e bak.
http://www.circuits.8m.com/tc-1km.htm

99-     FM TRACKING TRANSMITTER (10KM RANGE)

Tracking transmitter 10 km menzilli range. Audio kısmı flip flop devresi. Şema sayfaya sığsın diye iki kısma
bölünmüş. Bu iyi bazıları bunu yapmıyor, şema okunmuyor. Couplage Q2 Q3 as if
some wrong. Q2 ve Q3 kuplajı pek kafamı sarmadı ama arka taraf iyi. Çıkış 2SC1971
http://www.circuits.8m.com/tc-10km.htm
 

100-    FM TRACKING TRANSMITTER (100M RANGE)

100metre mesafeli takur tukur iz sürücü tracking verici transmitter devre. tracking zender sender. osilator
transistoru 2SC2570  3 voltla çalışıyor.
http://www.circuits.8m.com/tc-100m.htm
 

ANA SAYFA--MAIN PAGE

Copyright © Hüsnü Köktürk TB6BHK Türkiye/Yozgat Telsiz Takoz verici linkleri fm transmitter zender emetteur 2004